Rádiostanice HAM rádio - THF7E
 

Dvojpásmový handheld 144/430 MHz TH-F7E
Dvojpásmový vysielač so širokopásmovým prijímačom 0,1-1300 MHz
TH-F7E je malý, ale pritom kompaktný dvojpásmový transceiver so širokopásmovým prijímačom 0,1 až 1300 MHz. Prijímač pracuje módmi FM/FM-W/FM-N/AM a SSB/CW. Okrem toho má k dispozícii i špeciálny informačný pamäťový kanálový mód (10 kanálov). Naviac dokáže prijímať naraz signály na dvoch frekvenciách. Napriek tomu, že obsahuje množstvo funkcií sú jej rozmery iba Š: 61 x V: 104 x H: 35 mm. a váha 250g (s osadeným Li-ion akublokom PB-42L).

- 434 pamäťových kanálov, viacero možností skenovania:
Pre maximálne mnohostranné využtie je k dispozícii 434 pamäťových kanálov, vrátane 2 volacích kanálov a ďaľších 20 pre programovateľné skanovanie. Kompletný rozsah skenovacích funkcií obsahuje nastavenie frekvencie, pamäte, značky, tónu, CTCSS a DCS. V skupinovom skenovacom režime ponúka 8 skupín a v každej z nich môže byť až 50 kanálov. Frekvencie a ďalšie parametre je možné elegantne nastaviť aj pomocou sériového kábla PG-4Y z PC. Softvér MCP-F6/F7 je voľne stiahnuteľný na: http://www.kenwood.com/i/products/info/amateur/software_download.html


- Líthium-ion batéria:
Štandardne je dodávaná výkonná 7,4 V 1550 mAh líthium-ion batéria PB-42L. S touto batériou stanica dodá výkon až 5W. Nastavenie výkonu je možné v troch úrovniach HI/EL/LOW. Nabíjací obvod je zabudovaný v stanici a batéria je dobíjaná i pri prevádzke so zdroja jednosmerného napätia (adaptéra), ktorý je súčasťou dodávky. Rádiostanica umožňuje prevádzku aj zo stabilizovaného zdroja DC 13.8V, alebo z automobilového palub. rozvodu pomocou adaptéru PG-3J .

- Viacfunkčné skrolovacie tlačítko a klávesnica s 16 tlačítkami:
Jednoduchá obsluha je neoddeliteľnou súčasťou tohoto dvojpásmového handheldu a inžinieri z Kenwoodu sú si istí, že neexistuje jednoduchšia možnosť obsluhy rádiostanice jednou rukou, ako je s použitím skrolovacieho tlačítka. Podobne, ako obsluha na niektorých mobilných telefónoch, dá sa s ním palcom pohybovať hore, dole, doprava a doľava. Vertikálne sa nastavuje frekvencia, v horizontálnom smere sa nastavuje pásmo. Jednoduchosť obsluhy je i vďaka klávesnici so 16-timi tlačítkami, intuitívnemu menu, podsvieteniu tlačítok pre použitie v noci a dobre čitateľnému LCD displeju s podsvietením.

- Odolná, ľahká a kompaktná konštrukcia:
Okrem medzinárodných priemyselných štandardov (IEC529) a krytie IP54 stanica spĺňa prísne military normy MIL-STD 810 C/D/E voči mechanickým rázom, vibráciám, vlhkosti, prachu, mrazu a dažďu. To znamená jej dlhú životnosť aj v ťažších prevádzkových podmienkach.

- Ďaľšie vlastnosti:
- Voliteľná konfigurácia squelču
- Uzamknutie tlačítok
- Veľký display s frekvenciou pre použitie na jednom pásme
- Nastavenie času pre APO prevádzku
- Prevádzka módom packet rádio 1200/9600bps (vyžaduje externé TNC)
- Idikátor stavu batérie
- Zabudovaný VOX
- MCP programovanie