Rádiostanice HAM rádio - TS590SG
 

Nový KV+50MHz transceiver TS-590SG

Nový, vylepšený KV + 50 MHz transceiver od KENWOOD-u s novou, modernou koncepciou. Používa prijímač postavený na princípe downkonvertora s 1. MF na frekvencii 11MHz. Vďaka tomu ma výborné dynamické vlastnosti. Deklarovaná odolnosť prijímača IP +30dBm pri odstupe 2 kHz. Na 1. MF sa dajú použiť dva roofing filtre 2,7kHz a 500Hz.

TS-590SG prevzal veľa vylepšení z vlajkovej lode KENWOOD TS-990S.
- Mimoriadne kvalitný výstupný signál TX
- Nový CW dekóder. Zobrazenie na 13-znakovom LCD displeji s funkciou rolovania
  (ako u K3) + vo Windows okne cez nový SW ARCP-590G
- Vyšší RX výkon s vynikajúcim dynamickým rozsahom
- Multifunkčný prepínač s doplnením RIT/XIT/CL tlačidiel
  do existujúcich PF A a PF B programovateľných funkcií
- Konfigurovateľný zvukový ekvalizér
- FIL A/B nezávislé na prepnutí VFO A/B (vhodné pri Split prevádzke)
Pozri tiež TS-590SG ... New Product Release 


   
 

- Jednoduchá prevádzka
Vďaka veľkému displeju /trojfarebné LED-podsvietenie/ s výbornou viditeľnosťou, jednoduchému menu a intuitívnemu ovládaniu je prevádzka pôžitkom.

- TX/RX NF DSP:
32-bitové NF digitálne spracovanie signálu ponúka možnosti ako sú redukcia šumu, TX/RX ekvivalizér a audio filtre. KENWOOD ako prvý použil DSP využívajúcu IF AGC, ktoré umožní potlačiť aj nežiadúce signály ktoré preniknú cez MF filtre.

- 100W výstupný výkon
Pri prevádzke s napájacím napätím 13,8 V je TS-590SG schopná dať na KV pásmach 100W VF výkonu. Systém chladenia je vybavený dvojicou 60 × 60 mm ventilátorov. S dvomi ventilátormi poskytuje dostatočný prietok vzduchu pri nízkych otáčkach, zabezpečujúcich tichý chod. Hliníkové šasi spolu s veľkým chladičom zabezpečuje efektívny odvod tepla. Takáto mechanická konštrukcia chladenia zabezpečuje trvalú prevádzku hlavne v kontestoch a pri DX-expedíciách.

- Zabudovaný anténny tuner
Po zatlačení automatickej predvoľby je tuner schopný veľmi rýchlo dolaďovať a dokonca počas preladenia môžeme aj príjímať. Keď zmeníme frekvenciu, tak si pamätá nastavené hodnoty pre každú anténu a pásmo. Doladenie je potom ozaj veľmi rýchle.

- USB pripojenie k PC
Vďka USB-konektoru je možné pripojiť TS-590SG káblom k PC. USB-rozhranie umožnilo ovládanie a Tx/Rx audio pripojenie transceivru cez štandrné rozhranie súčastných PC.

- Diaľkové ovládanie (Sieťový ovládací systém od KENWOD-u)
Programom ARCP-590 je možné ovládať tranceiver z počítača (PC 200 MHz a W98). ARHP-590 je nadstavba tohto programu, s ktorou je možné cez tranceiver pracovať mimo hamshacku. Vyžaduje to dostatočne rýchly počítač so zvukovou kartou (Windows 2000/XP) s pripojením do rýchleho Internetu, alebo LAN. Využíva VoIP (Voice over Internet protocol). Oba programy sú voľne šíriteľné a môžete si ich stiahnuť na http://www.kenwood.com/i/products/info/amateur/software_download.html

- Kompaktná konštrukcia:
Rádiostanica bola navrhnutá veľmi kompaktne a preto je vhodná aj pre DX expedície, alebo portejblovú prevádzku. Hmotnosť je 7,4kg a rozmery 270mm (Š) x 96mm (V) x 291mm (H). Napájanie z autobatérie, alebo stabiliz. zdroja jednosmer. napätia
13,8 V/20A.

Viac informácii ... TS590SG